Zostałaś niedawno mamą? Jest to wyjątkowy czas w życiu kobiety, pełen nowych pięknych doświadczeń, jak też również wyzwań. Opieka nad maluszkiem może wydawać się bardzo ciężka. Przecież jest to mały człowiek, który nie potrafi jeszcze wyrażać i nazywa swoich potrzeb. Bywa też niejednokrotnie marudny i płaczliwy. Jak więc ułatwić sobie ten czas?

Gotowi na spacer?

Dłuższe spacery z dzieckiem napełniają Cię lękiem? Nie warto z nich mimo wszystko rezygnować. W końcu to wspaniały czas i sposób na odkrywanie świata przez maluszka. Być może boisz się, że dziecko będzie niecierpliwe i zacznie płakać, albo najzwyczajniej złapie Was deszcz i się przeziębi. Warto więc zadbać o jego i Twój komfort. Sprawdzaj pogodę przed wyjściem, ubieraj dziecko adekwatnie do niej, najlepiej na cebulkę. Zadbaj o miłe, ciepłe kocyki i zabierz ze sobą odpowiednią ilość jedzenia i butelkę z przygotowanym mlekiem.

Nie tylko Ty zabawiaj dziecko

Jeżeli Twoje dziecko jest na spacer bardzo ciekawskie i aktywne, warto, abyś zapewniła mu smoczek i zabawki, którymi będzie mógł się zająć. Jeżeli jest jeszcze malutkie i ma małą koordynację ruchową, karuzela do wózka, może okazać się idealnym pomysłem. Dzięki niej będzie miał na co spoglądać w trakcie chwil znudzenia.

Zwróć więc uwagę na:

Wybierz taką, o jak najbardziej magicznym, bajkowym wyglądzie, dzięki czemu rozwiniesz wyobraźnię dziecka. Zwisające na odpowiednim poziomie zabawki, będą zachęcały maluszka do łapania i potrącania ich, co jest znanym treningiem na rozwój psychomotoryczny, tzw. trening małej motorynki. Niepozorny dodatek tego typu może wpłynąć bardzo pozytywnie na zmysły dziecka, jak słuch, wzrok, dotyk. Warto więc zadbać o nie tylko spokój i komfort w trakcie spacerów, ale również na naukę już od najmłodszych chwil.

W tej chwili na rynku sporo wariantów, takich jak:

  • karuzele z wbudowaną pozytywką – grają uspokajające i utulające do snu melodie
  • projektory z pozytywkami – nadadzą się nie tylko do wózka, można je zawiesić nad łóżeczkiem. W czasie projekcji zmieniają kolory, mogą też wydawać odgłosy natury a nawet bicia serca, co działa niezwykle uspokajająco na maluszka. Jeżeli Twoje dziecko ma problem z zasypianiem w nocy, warto rozważyć też taką opcję.
  • miękkie, dwupoziomowe karuzele – są najbardziej standardowymi karuzelami, skupiają na sobie uwagę i sprawdzają się jako dobrzy towarzysze w trakcie podróży.

Na pozór nieistotna zabawka, jak widać może mieć sporo zastosowań. Warto więc przed wyborem rozejrzeć się na dostępne modele i dobrać model, który nie tylko zapewni Tobie spokój i komfort, ale zajmie się też rozwojem Twojego dziecka, rozwinie i zaspokoi uwagę i ciekawość.